copywritingCopywriting 
to umiejętność tworzenia treści zawierającej połączenie dwóch cech: atrakcyjności w oczach Google i przykuwająca uwagę czytelników. Bardzo dużo stron internetowych zawiera „pożyczoną” treść od innych witryn z drobnymi zmianami, a przez to pojawiają się problemy z widocznością witryny w Google. Treść na stronie powinna być unikalna, ciekawa i zawierająca istotne słowa kluczowe w różnych kombinacjach. Chcąc stworzyć perfekcyjnie dopasowaną treść, należy najpierw prześwietlić pod tym kątem konkurencję i najlepsze cechy kilku stron, a następnie używając wyrazów zastępczych stworzyć zapierający dech w piersiach artykuł.

Copywriter może być produktowy, SEO, reklamowy i – jak my to często określamy – firmowy.
 • Copywriter produktowy – Specjalizuje się w opisach produktów do sklepów internetowych. Bez względu czy sklep posiada 20 czy 20 000 produktów, potrafi stworzyć przyciągającą użytkowników do zakupu i w pełni unikalną treść każdego z produktów.
 • Copywriter SEO – W najważniejszych stronach witryny wprowadza modyfikację treści uwzględniając poprawne nasycenie słowami kluczowymi. Jeżeli dana strona zajmuje wysokie miejsce, a po wejściu na nią ujrzymy przyjemną dla oka treść z rozłożonymi inteligentnie frazami, to właśnie efekt pracy copywritera SEO.
 • Copywriter reklamowy – Hasła reklamowe, treść na ulotkach czy mailingu są rezultatem jego wiedzy i znajomości rynku. Jeżeli natrafiłeś na jego treść, to z pewnością jeszcze przez długi czas pozostanie w Twojej pamięci
 • Copywriter firmowy – Informacje o firmie, usługach czy artykuły na blogu – Za to jest odpowiedzialny copywriter firmowy. Stworzona przez niego treść następnie trafia do copywritera SEO i otrzymuje się w pełni gotową, dostosowaną do odbiorców i Google treść do umieszczenia na witrynie.

Copywriting na przykładzie

Tematyka: Sklep internetowy z misiami (pluszaki)
Cel: opis produktów, hasła reklamowe, tekst o firmie + modyfikacja tekstu pod SEO

Zobacz treść produktu (pluszowy Miś) - copywriter SEO

Kto z nas nie marzył o pluszowym misiu w beztroskich latach dzieciństwa? Marzenia Państwa dzieci mogą się spełnić jeszcze dziś, jeśli zdecydują się Państwo na zakup pluszowego misia, który stanie się wiernym towarzyszem zabaw i obrońcą snów. Pluszowy miś jest dużych wymiarów (60cm wysokości na 40 cm szerokości – prawdziwy tłuścioszek) i w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka. Miś urodził się w Polsce i jest wykonany z solidnych materiałów, więc wytrzyma przesadne ciągnięcie za łapki czy gryzienie po uszach (wyjątkiem są dzieci o niezwykłej sile, ale to pozostaje nam tylko pogratulować rodzicom). Pluszowego misia mogą Państwo zakupić już za 79 zł49złwliczając w to koszta przesyłki lub zapraszamy do naszego sklepu, aby sprawdzić czy pluszowy miś i Państwa dziecko zostaną najlepszymi przyjaciółmi (jesteśmy tego pewni). 

Zobacz kilka haseł reklamowych - Copywriter reklamowy

 1. Samotny miś poszukuje dziecka – zaopiekujmy się sobą nawzajem
 2. Sklep dla dzieci – kupować wyłącznie przy obserwacji uśmiechu dziecka
 3. Raj dla dzieci i mężczyzn – w końcu to też duże dzieci 🙂
 4. Centrum Adopcyjne Misiów – tylko odpowiedzialni rodzice
 5. Mam 60cm wzrostu, ważę 0,5 kg i jestem pluszowy. Serduszko oddam tylko w ręce dziecka – Pluszowy Miś

Tekst o firmie - Copywriter firmowy + Copywriter SEO

Pomysł na sklep z pluszowymi misiami narodził się wraz z naszym pierwszym dzieckiem. Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko miało wszystko to co najlepsze, a – nie oszukujmy się – produkty posiadające na ulotce „MADE IN CHINA” w większości do takich nie należą. Długo szukaliśmy pluszowego misia, którego nam z racji ubogich rodziców zabrakło w okresie dzieciństwa, a którego chcieliśmy podarować dziecku w momencie największej ciekawości Światem. Po tygodniu wytężonych wyszukiwań udało nam się dostać misia, ale wtedy właśnie zaświeciła nam się lampka z pomysłem na sklep z pluszowymi misiami, aby oszczędzić rodzicom tygodnia poszukiwań.

Choć od tego pomysłu minęło już 17 lat, to dalej w naszym sklepie z misiami można adoptować misia wyłącznie wyprodukowanego (lub jak wolimy to nazywać urodzonego) w Polsce i w 100% bezpiecznego dla dziecka. Mieszkają u nas misie z różnych bajek i o różnych wielkościach. Niektóre mówią jak dotknie się ich serduszko, a niektóre jedynie obserwują nas bacznie swoimi oczyma. Nasza córka, choć już dawno wyrosła z zabawek do tej pory śpi z pluszowym, dużym misiem który ją przytula do snu lub pilnuje z krzesełka przy łóżku.

Nasz sklep z misiami mieści się w domu, w którym mieszkamy. Pozwoliło nam to na znaczne zredukowanie cen adopcji, dzięki czemu rodziców nie pracujących na wysokich stanowiskach w korporacjach również stać na dobrej jakości zabawkę dla dziecka. Jeżeli mają Państwo jakieś dodatkowe pytania to zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia nas wraz ze swoim dzieckiem, aby samo podjęło decyzję, który z pluszowych przyjaciół będzie najodpowiedniejszy.


Na powyższych przykładach widać jedynie próbkę możliwości naszych copywriterów, którzy przy klawiaturze stają się prawdziwymi czarodziejami. Rzucają zaklęcia treścią dostosowane do tematyki firmy, a efekty ich potężnych zaklęć widać w liczbach zarówno nowych jak i powracających użytkowników. Z pewnością zastanawiają się Państwo jak cenowo wygląda współpraca z naszymi copywriterami, a więc już zaspokajamy to pragnienie.

Cennik copywritingu (netto)


Copywriting produktowy

1-3 zł

opis produktu

do 100 opisów produktowych – 3 zł szt.

101-500 opisów produktowych – 2,5 zł szt.

501-1000 opisów produktowych – 2 zł szt.

1001-wzwyż – 1zł netto szt.

Copywriting SEO

100-400 zł

modyfikacja tekstu

Tekst powyżej 6000 znaków – 400 zł

Teksty powyżej 4000 znaków – 300 zł

Tekst powyżej 2000 znaków – 200 zł

Tekst do 2000 znaków – 100 zł

Copywriting reklamowy

100-800 zł

treści reklamowe

5 tekstów reklamowych – 400zł

1 treść mailingowa – 300 zł

1 treść na ulotki – 200 zł

Kompleks treści – 900 zł 800 zł

Copywriting firmowy

200-800 zł

zawiera modyfikacje SEO

Tekst powyżej 6000 znaków – 800 zł

Teksty powyżej 4000 znaków – 600 zł

Tekst powyżej 2000 znaków – 400 zł

Tekst do 2000 znaków – 200 zł

Po kontakcie z nami ustalamy czas potrzebny na realizację danej treści. Z powodu dużego zainteresowania usługą informujemy, że minimalny czas oczekiwania na wykonanie dowolnej treści wynosi 10 dni roboczych, a w przypadku dużej ilości pracy 20 dni roboczych. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z magii naszych copywriterów zapraszamy do kontaktu z grupą Pozycjonerzy24.

Nasi klienci o nas

 • Pozycjonerzy24 od kilku lat tworzą dla mnie strony internetowy i je pozycjonują dzięki czemu zwiększam zasięg świadczonych usług. Bardzo dobry kontakt i szybko wprowadzane zmiany – Polecam

 • Pozycjonowanie przebiega od początku współpracy pomyślnie, a obecnie za utrzymanie pozycji w czołówce na 8 słów kluczowych płacę 100-130 zł netto miesięcznie. Oby tak dalej!

 • Naszą stroną internetową zajmują się od 9 miesięcy i jesteśmy w czołówce na najważniejsze dla nas słowa kluczowe. Na tak duże efekty czekaliśmy zaledwie 4 miesiące, a obecne opłaty na podtrzymanie pozycji są bardzo korzystne.